OWCA Z WIDOKIEM — miejsce otwarte na twórcze formy ekspresji

TYLKO DLA OJCÓW (albo tato, opowiedz mi bajkę) CZYLI OJCOWSKIE WARSZTATY OPOWIADANIA BAJEK

Warsztaty opowiadania bajek dla ojców prowadzone w oparciu o naszą wyobraźnię oraz o literaturę specjalistyczną dotyczącą wychowania dzieci.

DLACZEGO TYLKO DLA OJCÓW?

Ojcowskie warsztaty opowiadania bajek – wiem, że to brzmi bardzo dziwnie, wręcz irracjonalnie. Ale pozwólcie, że się wytłumaczę z tego jakże na pozór naiwnego pomysłu.

Chciałbym spotkać się z Wami, drodzy ojcowie i jako ojciec-twórca, opowiadający bajki, stwarzający historie (nie tylko dramatyczne) przekazać Wam umiejętność, która pozwala na zbudowanie trwalszej i głębszej więzi, mocnego i działającego przez lata połączenia na linii Tata – Dziecko. Matki, z definicji Te Bardziej Czułe Istoty, zazwyczaj łatwiej odnajdują się w roli pocieszających i przytulających

Chciałbym udowodnić Wam, ojcowie, że w niczym nie ustępujecie płci pięknej. Moją metodą są bajki, które poprzez wykreowany fantastyczny świat już na zawsze zostaną w umysłach Waszych dzieci. I zostaną tam razem z Wami!

Dodam jeszcze, że zdaję sobie sprawę, iż współczesny ojciec często jest o wiele bardziej niż nasi ojcowie empatycznym i rozumiejącym swoje dziecko rodzicem. Już nie jesteśmy tylko Drwalami Którzy Zarabiają i Wymagają Od Dziecka Posłuszeństwa i Nauki. I dzięki Bogu!

CEL

Ojcowskie warsztaty opowiadania bajek Warsztaty dla ojców mają podwójny cel.

CEL PIERWSZY

Jest skierowany na uruchomienie i wygimnastykowanie naszej wyobraźni do tworzenia bajek ad hoc, tak, by móc w każdej chwili, niemalże „z głowy”, opowiadać bajki swoim dzieciom. Ta część warsztatów to nauka opowiadania wciągających historii. Historii, które nie muszą być naiwne, które mogą być pouczające, ważne i, co najważniejsze, pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Nauczę Was, jak czerpać inspiracje z otaczającego świata, a także z siebie, ze swojej pracy i swoich doświadczeń. Dzięki takim zabiegom każdy z Was stanie się jeszcze większym bohaterem w oczach swojego dziecka, a Wam będzie łatwiej zainteresować go sobą, swoimi pasjami i historiami. 

Dzięki umiejętności opowiadania bajek będziecie mogli bawić się z dziećmi w mądre i wciągające historie, odciągając je tym samym od zalewającej ze wszystkich mediów bajkozy. 

CEL DRUGI

Drugi cel warsztatów to umiejętność opowiadania bajek w oparciu o profesjonalne wydawnictwa z zakresu wychowania dzieci (np. „Przytul mnie mocno”, „Wychowanie bez nagród i kar”). Dzięki nim zweryfikujemy nasze własne doświadczenia wychowawcze, podejmiemy nie jedną dyskusję i finalnie postaramy się stworzyć bajki, w których zakamuflowane są ważne dla nas wątki z publikacji. Ten rodzaj bajek może być ważny zwłaszcza dla nas, ojców, może uczulić nas na istotne problemy i przede wszystkim dotknąć najgłębszych emocji i uczuć. 

USPOKAJAM

Chcę jednocześnie uspokoić Was, ojcowie, że ta druga część warsztatów, mimo że wygląda poważnie, będzie raczej zachowana w duchu luźnej polemiki, bez ostrej i zajadłej rywalizacji w „kto ma rację”. 

CO WAS CZEKA?

  1. Gimnastyka wyobraźni.
  2. Bajka to nic strasznego, czyli każdy to potrafi tylko musi się przełamać.
  3. Wczuj się, czyli opowiadanie pełne emocji.
  4. Bajki dostosowane do wieku dziecka. 
  5. Tworzenie historii na podstawie codziennych zdarzeń.
  6. Tworzenie historii na podstawie otaczających postaci.
  7. Bajki Które Uczą, czyli jak poprzez bajki edukować lub naprawiać problemy dzieci (lub swoje).
  8. Jak opowiedzieć swój ulubiony „dorosły” film w formie bajki, czyli „(nie)Tylko dla orłów”!
  9. Bajki mogą być straszne, czyli bajki dorosłych dla dorosłych.

Więcej informacji WARSZTATÓW TUTAJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *