OWCA Z WIDOKIEM — miejsce otwarte na twórcze formy ekspresji

OPOWIEM CI BAJKĘ, CZYLI WARSZTATY OPOWIADANIA BAJEK

Warsztaty opowiadania bajek prowadzone są w oparciu o naszą wyobraźnię oraz o literaturę specjalistyczną dotyczącą wychowania dzieci.

DLACZEGO WARSZTATY OPOWIADANIA BAJEK?

Nie każdy potrafi opowiadać bajki, jedni robią to lepiej, inni gorzej. Wielu z nas po prostu woli czytać dzieciom, co jest świetną sprawą! Jednak co w sytuacji, kiedy nie mamy ze sobą książki, kiedy w pokoju jest za ciemno na czytanie, kiedy akurat nie ma w pobliżu zabawek, kiedy jedziemy samochodem, a nasze dziecko się nudzi? Wtedy dobrze i wciągająco opowiedziana bajka nas uratuje!

CEL

Warsztaty opowiadania bajek mają, podobnie jak warsztaty Tylko Dla Ojców, podwójny cel.

CEL PIERWSZY

Pierwszy jest skierowany na uruchomienie i wygimnastykowanie
naszej wyobraźni do tworzenia bajek ad hoc, tak, by móc w każdej chwili,
niemalże „z głowy”, opowiadać bajki swoim dzieciom. Ta część warsztatów to nauka opowiadania wciągających historii. Historii, które nie muszą być naiwne, które mogą być pouczające, ważne i, co najważniejsze, pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Nauczę Was, jak czerpać inspiracje z otaczającego świata, a także z siebie, ze swojej pracy i swoich doświadczeń. Dzięki takim zabiegom będzie Wam łatwiej zainteresować go sobą, swoimi pasjami i historiami.

Dzięki umiejętności opowiadania bajek będziecie mogli bawić się z dziećmi w mądre i wciągające historie, odciągając je tym samym od zalewającej ze wszystkich mediów bajkozy.

CEL DRUGI 

Drugi cel warsztatów to umiejętność opowiadania bajek w oparciu o profesjonalne wydawnictwa z zakresu wychowania dzieci (np. „Mocno mnie przytul”, „Wychowanie bez nagród i kar”, “Zamiast wychowania”). Dzięki nim zweryfikujemy nasze własne doświadczenia wychowawcze, podejmiemy niejedną dyskusję i finalnie postaramy się stworzyć bajki, w których zakamuflowane są ważne dla nas wątki z publikacji.

USPOKAJAM

Chcę jednocześnie uspokoić wszystkich, że ta druga część warsztatów, mimo iż wygląda poważnie, będzie raczej zachowana w duchu luźnej polemiki, bez ostrej i zajadłej rywalizacji w „kto ma rację”.

CO WAS CZEKA

  1. Gimnastyka wyobraźni.
  2. Bajka to nic strasznego!, czyli każdy to potrafi tylko musi się przełamać.
  3. Wczuj się, czyli opowiadanie pełne emocji.
  4. Bajki dostosowane do wieku dziecka.
  5. Tworzenie historii na podstawie codziennych zdarzeń.
  6. Tworzenie historii na podstawie otaczających postaci.
  7. Bajki Które Uczą, czyli jak poprzez bajki edukować lub naprawiać problemy dzieci (lub swoje)
  8. Jak opowiedzieć swój ulubiony „dorosły” film w formie bajki.
  9. Bajki mogą być straszne, czyli bajki dorosłych dla dorosłych.

MIEJSCE

Bielany Wrocławskie, ul. Wrocławska 46a.

KIEDY

Od sierpnia 2019 do lutego 2020 roku.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu późnym popołudniem, lub wieczorem. Wszyscy chętni zostaną poinformowani o rozpoczęciu kursu
mailowo lub telefonicznie. Warsztaty rozpoczną się po zebraniu minimum 8 osobowej grupy.  Do grupy można dołączyć aż do końca listopada.

WARUNKI

Warsztaty obejmują 72 godziny zajęć w systemie cotygodniowym (zajęcia raz w tygodniu) i trwają przez okres 6 miesięcy.

Warsztaty odbywać się będą w kameralnym miejscu w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Wrocławskiej 46a. Zwieńczeniem warsztatów będzie niesamowita umiejętność tworzenia i opowiadania bajek. Warsztaty mają swobodny charakter, dlatego minimalna długość uczestniczenia w kursie to miesiąc (zajęcia 4 razy w miesiącu po 3 godziny każde).

KOSZT

Koszt miesięcznych zajęć wynosi 120 złotych.

ZAJĘCIA PROWADZI

Szymon Bogacz                                                                             

DLA KOGO

Dla wszystkich pragnących posiąść „tajną” wiedzę opowiadania bajek!

ZAPISY

Zgłoszenia proszę składać emailowo na adres: szymonbogacz@wp.pl (w tytule proszę dopisać „Opowiem ci bajkę, czyli warsztaty opowiadania bajek”), bądź dzwonić pod numer telefonu 513 044 414

Termin nadsyłania zgłoszeń 20 sierpnia 2019r.