OWCA Z WIDOKIEM — miejsce otwarte na twórcze formy ekspresji

WARSZTATY DRAMATOPISARSKIE W BIELANACH WROCŁAWSKICH – cotygodniowy kurs dla początkujących i nie tylko

CEL

Warsztaty dramatopisarskie w Bielanach Wrocławskich to przede wszystkim nauka tworzenia mniejszych lub większych utworów scenicznych w dowolnej formie i stylu. 

Na naszych warsztatach poznamy pracę dramatopisarza/dramatopisarki począwszy od przebłysku idei, przez proces dokumentacji aż po konstrukcję konkretnych scen. Każdemu etapowi zostanie poświęcony osobny segment, a materiałem eksperymentalnym będą Wasze pomysły, by wraz z ukończeniem kursu, finalnie dopracować autorski tekst dramatyczny.

CO WAS CZEKA

  1. Grupowe burze mózgów, czyli wspólne, kreatywne poszukiwanie i rozwijanie pomysłów.
  2. Przekraczanie granic wyobraźni, czyli łamiemy schematy i przyzwyczajenia. Wszystko po to, by odkryć w sobie coś niespodziewanego, by pobudzić wyobraźnię do granic możliwości.
  3. Pisanie (i czytanie) scen, czyli ćwiczenia z pracy nad różnymi formami i stylami.
  4. Muzyczna koncepcja dzieła scenicznego – czyli tworzenie sceny (lub całego utworu) w oparciu o idealne „muzyczne” wyważenie języka i środków scenicznych na podstawie przykładów ze świata muzyki i teatru.
  5. Inspirująca integracja w grupie osób o podobnych pasjach i zainteresowaniach.

MIEJSCE

Bielany Wrocławskie, ul. Wrocławska 46a.

KIEDY

Od sierpnia 2019 do lutego 2020 roku.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu późnym popołudniem lub wieczorem. Wszyscy chętni zostaną poinformowani o rozpoczęciu kursu mailowo lub telefonicznie. Warsztaty rozpoczną się po zebraniu minimum 8 osobowej grupy. Do udziału w zajęciach można dołączyć do końca listopada tego roku.

WARUNKI

Warsztaty obejmują 72 godziny zajęć w systemie cotygodniowym (zajęcia raz w tygodniu) i trwają przez okres 6 miesięcy.

Warsztaty odbywać się będą w kameralnym miejscu w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Wrocławskiej 46a.. Zwieńczeniem warsztatów będzie napisanie gotowej sceny, całości lub części dramatu scenicznego.

KOSZT

Koszt każdych zajęć to 30 złotych. Wpisowe na warsztaty wynosi 120 złotych (i zostanie uwzględnione przy kolejnych rozliczeniach). Całkowity koszt warsztatów to inwestycja 720 złotych we własny rozwój. 

ZAJĘCIA PROWADZI 

Szymon Bogacz

DLA KOGO

Dla każdej chętnej osoby.

ZAPISY

Próbkę dowolnego tekstu o dowolnej objętości wyślij na adres: szymonbogacz@wp.pl (w tytule proszę napisać: „Warsztaty dramatopisarskie w Bielanach Wrocławskich”). 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 sierpnia 2019 roku

Pierwsze zajęcia już w sierpniu!