Jak można wprowadzić Slow Life do swojego życia?

Filozofia slow life pozwala nam nie zwariować w świecie, którego dynamika wciąż wzrasta. Idea ta promuje rozważne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji, a także zwracanie uwagi na aspekty, które często pomijane są w pogoni za pieniędzmi i doznaniami. A szkoda! Slow life to przede wszystkim zachowanie odpowiedniego balansu w życiu, a także życie w większej zgodzie z naturą i cieszenie się z małych rzeczy. To one mają znaczenie. Sprawdź, jak można prowadzić filozofię slow life do swojego życia. 

Krótki poradnik życia slow life

Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, jak skutecznie i płynnie wprowadzać poszczególne elementy filozofii slow life do swojego codziennego życia. Ten artykuł możesz potraktować jako przewodnik po tej idei, a także zbiór zasad i porad, które umożliwią Ci szybsze osiągnięcie pożądanego balansu i korzystnie przełożą się na Twoje samopoczucie oraz radość z codziennego życia. Podzieliliśmy je na przemyślane kroki, dzięki czemu dużo łatwiej będzie Ci to wprowadzić. Pamiętaj o tym, że slow life to przede wszystkim zgodne życie na własnych zasadach, dlatego w Twoim przypadku może to oznaczać jeszcze coś więcej, niż poniższe reguły. Zapraszamy do analizy. 

Zwolnij tempo życia i delektuj się chwilą

W idei slow life niezwykle ważne jest zwolnienie tempa codziennego życia. Jest o to niezwykle trudno w dzisiejszych czasach, gdzie wymaga się wysokiej dynamiki działania, multifunkcjonalności i wiele więcej. Ludzie dążą za pieniędzmi po to, aby przetrwać i mieć jeszcze więcej. Tego typu postępowanie sprawia, że brakuje nam czasu na to, co tak naprawdę ważne. Żyjąc w pędzie, zaniedbujemy swoich bliskich i nie doświadczamy szczerej radości. Życie slow life to zmieni. Przede wszystkim warto zwolnić i delektować się każdą chwilą. Poświęć czas swoim bliskim, poczuj naturę, spójrz w piękne niebo i ciesz się tym, co jest wokół Ciebie. Piękno jest w małych rzeczach, gestach i naturze. Tego właśnie uczy zbalansowane życie w myśl filozofii slow life. 

Rodzicielstwo w trybie slow  

Jeżeli jesteś rodzicem lub dopiero planujesz nim być, to postaw na rodzicielstwo w trybie slow. Polega to na dawaniu nieco większej swobody dziecku w zakresie jego nauki i rozwoju. Korzystnie wpływa to na prawidłowy rozwój malucha, a także pozwala mu na odkrywanie świata w swoim tempie. Dzięki temu odkryte zainteresowania będą szczere i trwałe, a dziecko będzie żyło we własnym tempie. To niezwykle ważne, ponieważ każde dziecko jest inne i inaczej odkrywa świat. Niektóre maluchy szybciej, a inne wolniej uczą się wybranych czynności i umiejętności. Zaburzanie tego naturalnego rytmu jest niebezpieczne, dlatego bądź slow. 

Odkrywaj miejskie przestrzenie w innym stylu 

Idea slow life to również umiejętne zwiedzanie. Bez wątpienia na świecie jest wiele pięknych miejsc wartych odwiedzenia. Niektóre z nich znajdują się stosunkowo blisko Ciebie, jednak prawdopodobnie do tej pory niedane Ci było dostrzec ich w wersji slow. Powolne zwiedzanie i cieszenie się kulturą pozwoli Ci jeszcze lepiej doświadczyć danego miejsca, a także ułatwi jego zrozumienie z całym kontekstem. Sprawdź lokalną kuchnię, zejdź z utartych szlaków turystycznych i doświadczaj nowych miejsc jak lokalsi. Dzięki tym jeszcze bardziej się w nich rozkochasz i postawisz na doznania, których nie doświadczy typowy turysta z popularnym przewodnikiem. 

Żyj w zgodzie z naturą

Życie w zgodzie z naturą pozwala złapać w życiu właściwy balans. To wyraz szacunku wobec przyrody. W związku z tym człowiek nie powinien przesadnie w nią ingerować. Idea slow life skupia się na czerpaniu z natury ciekawych doświadczeń oraz docenianiu jej piękna. Wyjście na spacer do lasu, słuchanie szumu morza, czy też szelestu liści to tylko wybrane elementy zbalansowanego doświadczania natury i życia zgodnie z jej rytmem. Nie spiesz się. Naturale nie lubi pośpiechu. Delektuj się momentami i choć na chwilę zapomnij o troskach i trudach dnia codziennego. W ten sposób oczyścisz umysł. 

Postaw na ekologiczne produkty 

Kolejnym niezwykle ważnym elementem życia w zgodzie z filozofią slow life jest postawienie na ekologiczne produkty. Dotyczy to nie tylko produktów spożywczych. Oczywiście kuchnia to obszar, w którym umiejętnie i skutecznie można żyć slow. Wystarczy kupować żywność od lokalnych dostawców, np. od właścicieli ogródków działkowych w Twojej okolicy. Zainteresuj się tym, a pewnie niedaleko Ciebie cyklicznie organizowane są targi z ekologiczną żywnością, a być może Twoi sąsiedzi chętnie podzielą się nadmiarem owoców ogrodu lub sadu. Skup się na lokalnych produktach, które są wolne od zanieczyszczeń, a ich kupowanie wspiera bliską Ci gospodarkę. 

Slow life to także starannie dobrane kosmetyki i inne produkty codziennej potrzeby. Tu także warto postawić na ekologiczne warianty, które często pochodzą z oferty mniejszych polskich producentów. Nie zawsze musisz kupować produkty od popularnych korporacji międzynarodowych zwłaszcza wtedy, gdy ich produkcja negatywnie wpływa na środowisko naturalne i równowagę. To zaprzeczenie idei odpowiedzialnego slow life. 

Twój samorozwój jest bardzo ważny 

W tym wszystkim nie możesz zapominać o sobie i swoich potrzebach. Życie slow skupia się na samorozwoju. Dotyczy to nie tylko edukacji merytorycznej związanej z wykonywanym zawodem. To także poświęcanie czasu na medytację, jogę i rozwój duchowy. Ciekawym wyborem jest m.in. joga ciałożyczliwa. Samorozwój slow to również starannie pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań. W pędzie codziennego życia często zapominamy o hobby, które do tej pory dawało nam wiele radości i spełnienia. Dzięki slow life wszystko wróci na swoje miejsce, a Ty złapiesz niezbędny balans życiowy. Odzyskasz czas, zwolnisz i powrócisz do swoich pasji. Wszystko w myśl idei zrównoważonego samorozwoju jednostki w dzisiejszym świecie. 

Nie zapomnij o odpoczynku

Slow life to także odpoczynek. Na wszystko w życiu powinien być czas. Slow life to nie rezygnowanie z wykonywania obowiązków służbowych i skupienie się na naturze. To znalezienie złotego środka w dążeniu do stabilizacji finansowej i równowagi psychofizycznej. Odpoczynek jest niezwykle ważnym elementem naszego życia i powinien skupiać się zarówno na aspektach fizycznych, jak i psychice. Świetnym miejscem do złapania równowagi zgodnie z filozofią slow life jest Owca z widokiem w Kotlinie Kłodzkiej. To miejsce slow stworzone zarówno dla osób, które na co dzień żyją juz w myśl idei slow life, jak i tych, które dopiero chcą ją odkryć. 

Slow life to bardziej świadome życie

W dużym skrócie slow life to bardziej świadome życie. Życie, w którym buduje się wartości, a także odpowiedzialnie dąży do realizacji kolejnych celów krótko i długoterminowych. To wypisanie się poniekąd z wiru posiadania i konsumpcjonizmu, który napędzany jest przez globalne marki. Wszystko po to, by czerpały zyski. Slow life to mniejszy stan posiadania i bycie bardziej szczęśliwym. Warto zastanowić się nad tym, czy kolejna błyskotka, gadżet elektroniczny, czy dodatkowa para butów to prawdziwe szczęście, czy tylko jego chwilowy substytut? No właśnie! W slow life skupiamy się na tym, co tak naprawdę ważne i co daje nam szczęście długofalowe. Takie świadome postępowanie korzystnie przekłada się na efektywność codziennego życia, a także większą satysfakcję z kariery zawodowej i nie tylko. 

Otaczaj się właściwymi ludźmi 

Niezwykle cenną umiejętnością w codziennym życiu jest otaczanie się właściwymi ludźmi. Warto postawić na takich znajomych, którzy pozytywnie oddziałują na naszą codzienność. Za wszelką cenę należy unikać toksycznych relacji, które zaburzają naszą równowagę i uniemożliwiają realne doświadczenie slow life. Otoczenie lojalnych i bezinteresownych osób o pozytywnym nastawieniu do życia to podstawa. Kierowanie się ideą slow life pomaga w trafniejszej ocenie zamiarów innych, a także uczy tego, aby przyjaciół dobierać odpowiedzialnie. 

Odkryj slow life w Owcy z widokiem

Jeżeli chcesz odkrywać filozofię slow life i odpowiednio wprowadzać ją do swojego życia, to warto wybrać się na wypoczynek do Owcy z widokiem. To unikalne miejsce stworzone w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie odpoczywa się w zgodzie z naturą, doświadcza przyrody, a także poznaje nowe życie. Właściciele dbają o najwyższej jakości wegetariańską kuchnię z ekologicznych produktów, a w wolnym czasie można skorzystać z zajęć ciałożyczliwej jogi prowadzonych przez Zuzę lub udać się na spacer w okoliczne góry i doliny. Zapraszamy do sprawdzenia oferty Owcy z widokiem i do wprowadzenia idei slow life do swojego codziennego życia. 

Spis Treści

Sylwester z widokiem 2023/2024

od 3600 zł
Odkryj niezapomniane chwile Sylwestra w Kotlinie Kłodzkiej, balansujące pomiędzy relaksem a duchem slow. Nasz dedykowany pakiet to połączenie wege posiłków, zabaw dla dzieci, klimatycznej muzyki i gier, w otoczeniu surowego piękna Kotliny Kłodzkiej.
Zobacz Pakiet

Ciałożyczliwy weekend z jogą - Intuicyjnie!

od 1150 zł
Dowiedz się więcej o weekendzie jeżeli masz ochotę na weekend z jogą, podczas którego pozwolisz sobie robić to, na co masz naprawdę ochotę?
Zobacz Pakiet

Wielkanocna Owca z widokiem 2023

od 1624 zł
W naszej Owcy z widokiem możesz spędzić wyjątkowe Święta Wielkanocne. To wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków, a także w zgodzie z filozofią slow. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy dedykowane pakiety wielkanocne, które obejmują noclegi, śniadania, a także wyjątkowe świąteczne obiadokolacje. Nasz obiekt zlokalizowany jest w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej.
Zobacz Pakiet