Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju

Będąc w okolicy warto odwiedzić Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju. Ten wyjątkowy obiekt ma w swoich zbiorach największą kolekcję zabawek w Polsce: to aż 5 000 obiektów. Odwiedzając Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju przeniesiecie się do świata radości i zabaw, przemierzając niemal wszystkie znane formy zabawkarstwa Europejskiego, od starożytności po lata 80-te XX wieku.

To międzypokoleniowa rozrywka, podczas której można sięgnąć pamięcią do wspomnień i opowiedzieć dzieciakom czym bawili się ich rodzice, dziadkowie i pradziadkowie.

Muzeum Zabawek Kudowa w grudniu 2002 roku otworzyło małżeństwo miłośników zabawek. Na ponad czterystu metrach kwadratowych znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria dla dzieci, klocki, zwierzątka ze wszelkich materiałów od drewna po plusz, zabawki optyczne oraz samograje. Mali i duzi turyści oraz małe i duże turystki doceniają też w pełni wyposażoną mini klasę szkolną sprzed 50 lat! 

Kolekcja stale się powiększa, dzięki czemu muzeum zyskuje stałe bywalczynie i bywalców. 

W Muzeum Zabawek można skorzystać również z oferty warsztatów zabawkarskich w Dawnej Stolarnii

W okresie długich weekendów, wakacji i ferii zimowych organizowane są tam zajęcia, w ramach których uczestnicy i uczestniczki, bez względu na wiek, własnoręcznie wykonują drewnianą zabawkę. Nad wszystkim czuwa instruktor, a zajęcia są bezpieczne. Własnoręcznie wykonana, drewniana zabawka (dzięcioł, akrobata lub łamigłówka-układanka) zostaje własnością autora.

Wstęp na warsztaty jest dodatkowo płatny.

Godziny otwarcia:

Od maja do sierpnia muzeum jest czynne codziennie, w godzinach od 9:00 do 18:00

We wrześniu muzeum jest czynne od 10:00 do 18:00

Od października do kwietnia muzeum można odwiedzać w godzinach od 10:00 do 17:00 

Pomiędzy listopadem a marcem muzeum jest nieczynne w poniedziałki.

Muzeum jest nieczynne w 1 dzień Wielkanocy, 1 listopada, 24 i 25 grudnia.

  • normalny: 21 zł
  • ulgowy: 17 zł

Bilet ulgowy obowiązuje dzieci, młodzież szkolną, studentów i studentki, emerytów i emerytki, rencistów i rencistki.

  • Bilet na warsztaty kosztuje 18 zł za wykonanie 1 zabawki, dodatkowo do ceny biletu.

Dzieci poniżej 4 roku życia nie płacą za wstęp.

Z Kartą Dużej Rodziny każdy bilet jest tańszy o 1 zł.

Dojazd z Owcy z widokiem

Jeżeli macie auto, albo bardzo lubicie długie rowerowe przejażdżki to czemu nie. Zachęcamy również aktywnego odkrywania naszej Kotliny. Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju nie jest znowu tak daleko. 🐑

Mapa wszystkich atrakcji

Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju nie jest miejscem które skradło Twoje serce? Przejżyj mapę wszystkich polecanych przez nas atrakcji. Na pewno znajdziesz coś co Cię zaciekawi!
Chociaż ta nazwa wskazuje raczej na atrakcję dla najmłodszych, ma ona potencjał łączenia pokoleń!
Czytaj więcej
W każdą sobotę, w godzinach od 6:00 do 12:00, odbywa się w Kłodzku giełda staroci. Cóż to za pchli targ! Wydarzenie jak ze wspomnień, jak z filmów, jak z odległych światów.
Czytaj więcej
Cofnij się w czasie i odwiedź rezydencję królewny niderlandzkiej, Marianny Orańskiej.
Czytaj więcej
Przepiękny zabytek w malowniczej miejscowości.
Czytaj więcej
Są tu jacyś poszukiwacze skarbów?
Czytaj więcej
Największy park linowy w Kotlinie. Na pewno będziecie się świetnie bawić!
Czytaj więcej

Nasze pokoje

Nasza oferta pokoi i apartamentów to wynik pracy twórczej projektanta Szymona i zaprzyjaźnionego graficiarza BIOSMExBROCKI. Zainspirowani światowymi stolicami oraz kolekcjonowanymi przez lata planami miast, skontrastowanymi z górską owcą, (co to się jeszcze nie tak dawno pasła tuż za rogiem,) chłopaki stworzyli 14 niepowtarzalnych pokoi i apartamentów. Wybierz pokój zgodny z twoimi wymarzonymi destynacjami! Znajdziesz tu wszystko, czego możesz potrzebować podczas wyjazdu, doprawione pięknymi widokami z okien. W drogę!

Owca w Nairobi

130 zł/osoba/noc

W stolicy Kenii, czy w Kotlinie Kłodzkiej, wywczas każdej szanującej się owcy przysługuje. Zapraszamy do Kotliny, gdzie w otoczeniu gór i łąk i lasu będzie można wypocząć w przytulnym pokoju inspirowanym kawałkiem Afryki Wschodniej.

Owca w Berlinie

100 zł/osoba/noc

Zamiast wibrujących dźwięków techno, szum lasu. Ten pokój w klimacie „Królika po berlińsku” spełni oczekiwania górski wyjadaczek i wyjadaczy i zapewni Wam błogi odpoczynek po dniu pełnym przygód.

Owca w Buenos Aires

130 zł/osoba/noc

W sierpniu 1939 roku Witold Gombrowicz wsiadł na pokład statku „Chrobry”, aby odbyć podróż do wybrzeży Argentyny. Ty możesz po prostu odwiedzić Spaloną, a Buenos Aires będzie na Ciebie czekać, jak gdyby nigdy nic.

Owca w Odessie

130 zł/osoba/noc

Wypocznij w pokoju z ukraińskim klimatem. Czy to powiew odesskiej bryzy, czy bystrzyckie czyste powietrze, każdy zasługuje na oddech. Слава Україні!

Owca w Nowym Jorku

130 zł/osoba/noc

Ten pokój to spełnienie amerykańskiego snu. Dwie przytulne sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim), duży salon z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym, narożnik z funkcją spania, a do tego widoki, które nie śniły się amerykańskim wizjonerom.

Owca w Lizbonie

100 zł/osoba/noc

Podróż pocztówkowym, portugalskim żółtym tramwajem… wprost do dolnośląskiego lasu, w którym jesienią grzyby wyrastają (nie tylko) po deszczu? Takie rzeczy tylko w Owcy z Widokiem.

Owca w Tokio

130 zł/osoba/noc

Owca w Tokio to przytulna, przestronna przestrzeń w japońskim klimacie, z dwiema sypialniami (jedna z łóżkiem małżeńskim) i dobrze wyposażonym aneksem kuchennym.

Owca w Reykjaviku

100 zł/osoba/noc

Pokój jak nordyckie marzenie. Po jednej stronie okna romantyczna łąka i Góry Bystrzyckie, po drugiej stronie okna islandzka zorza polarna. Może nawet Björk zaśpiewa Wam do snu.

Owca we Wrocławiu

130 zł/osoba/noc

Ten apartament, w klimacie nostalgii za pobliskim Wrocławiem, ma dwie przytulne sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim), salon z rozkładanym narożnikiem i świetnie wyposażonym aneksem kuchennym oraz wszystko, czego potrzeba, by w spokoju wypocząć.

Owca na Olimpie

140 zł/osoba/noc

A jakby tak skusić się na wielki, grecki wypoczynek w Kotlinie Kłodzkiej? Owca na Olimpie ma dwie sypialnie, duży salon z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym oraz balkon z widokiem na Góry Bystrzyckie.

Owca w Bombaju

130 zł/osoba/noc

Poczujcie się jak w filmie rodem z Bollywood nocując w przytulnym Bombaju, pokoju z widokiem na las.

Owca w Pradze

100 zł/osoba/noc

Wchodzi do pokoju czwórka przyjaciół, a tam czeska gospoda. A do tego Owca w Pradze ma widok na las z odsłuchem na ptasie radio w letnie poranki! Myśleliśmy, że bliżej niż z Dolnego Śląska do...

Owca w Seulu

100 zł/osoba/noc

A jakby tak wybrać się na wypoczynek z południowokoreańskim akcentem? W tym pokoju wypoczniesz po wędrówkach, w towarzystwie widoku na seulskie przygody Owcy-powsinogi, co to w niejednej stolicy się pasła.

Owca w Madrycie

100 zł/osoba/noc

Ten pokój poleca się na fiestę i na sjestę. Jest tu wszystko, czego potrzeba, a do tego przepastna łąka jesienią usłana kaniami i malownicze Góry Bystrzyckie. To dopiero życie jak w Madrycie!

Rezerwuj pokój

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi wolnymi terminami, w których już nie możemy się doczekać, aby was ugościć!
Rezerwuj online!
cross