Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju

Będąc w okolicy warto odwiedzić Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju. Ten wyjątkowy obiekt ma w swoich zbiorach największą kolekcję zabawek w Polsce: to aż 5 000 obiektów. Odwiedzając Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju przeniesiecie się do świata radości i zabaw, przemierzając niemal wszystkie znane formy zabawkarstwa Europejskiego, od starożytności po lata 80-te XX wieku.

To międzypokoleniowa rozrywka, podczas której można sięgnąć pamięcią do wspomnień i opowiedzieć dzieciakom czym bawili się ich rodzice, dziadkowie i pradziadkowie.

Muzeum Zabawek Kudowa w grudniu 2002 roku otworzyło małżeństwo miłośników zabawek. Na ponad czterystu metrach kwadratowych znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria dla dzieci, klocki, zwierzątka ze wszelkich materiałów od drewna po plusz, zabawki optyczne oraz samograje. Mali i duzi turyści oraz małe i duże turystki doceniają też w pełni wyposażoną mini klasę szkolną sprzed 50 lat! 

Kolekcja stale się powiększa, dzięki czemu muzeum zyskuje stałe bywalczynie i bywalców. 

W Muzeum Zabawek można skorzystać również z oferty warsztatów zabawkarskich w Dawnej Stolarnii

W okresie długich weekendów, wakacji i ferii zimowych organizowane są tam zajęcia, w ramach których uczestnicy i uczestniczki, bez względu na wiek, własnoręcznie wykonują drewnianą zabawkę. Nad wszystkim czuwa instruktor, a zajęcia są bezpieczne. Własnoręcznie wykonana, drewniana zabawka (dzięcioł, akrobata lub łamigłówka-układanka) zostaje własnością autora.

Wstęp na warsztaty jest dodatkowo płatny.

Godziny otwarcia:

Od maja do sierpnia muzeum jest czynne codziennie, w godzinach od 9:00 do 18:00

We wrześniu muzeum jest czynne od 10:00 do 18:00

Od października do kwietnia muzeum można odwiedzać w godzinach od 10:00 do 17:00 

Pomiędzy listopadem a marcem muzeum jest nieczynne w poniedziałki.

Muzeum jest nieczynne w 1 dzień Wielkanocy, 1 listopada, 24 i 25 grudnia.

  • normalny: 21 zł
  • ulgowy: 17 zł

Bilet ulgowy obowiązuje dzieci, młodzież szkolną, studentów i studentki, emerytów i emerytki, rencistów i rencistki.

  • Bilet na warsztaty kosztuje 18 zł za wykonanie 1 zabawki, dodatkowo do ceny biletu.

Dzieci poniżej 4 roku życia nie płacą za wstęp.

Z Kartą Dużej Rodziny każdy bilet jest tańszy o 1 zł.

Dojazd z Owcy z widokiem

Jeżeli macie auto, albo bardzo lubicie długie rowerowe przejażdżki to czemu nie. Zachęcamy również aktywnego odkrywania naszej Kotliny. Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju nie jest znowu tak daleko. 🐑

Mapa wszystkich atrakcji

Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju nie jest miejscem które skradło Twoje serce? Przejżyj mapę wszystkich polecanych przez nas atrakcji. Na pewno znajdziesz coś co Cię zaciekawi!
Rodzaje Atrakcji
  • Wszystkie
  • Atrakcje Kotliny Kłodzkiej
  • Zabytki
Attractions - Search
Chociaż ta nazwa wskazuje raczej na atrakcję dla najmłodszych, ma ona potencjał łączenia pokoleń!
Czytaj więcej
W każdą sobotę, w godzinach od 6:00 do 12:00, odbywa się w Kłodzku giełda staroci. Cóż to za pchli targ! Wydarzenie jak ze wspomnień, jak z filmów, jak z odległych światów.
Czytaj więcej
Cofnij się w czasie i odwiedź rezydencję królewny niderlandzkiej, Marianny Orańskiej.
Czytaj więcej
Przepiękny zabytek w malowniczej miejscowości.
Czytaj więcej
Są tu jacyś poszukiwacze skarbów?
Czytaj więcej
Największy park linowy w Kotlinie. Na pewno będziecie się świetnie bawić!
Czytaj więcej
Mapa Atrakcji

Nasze pokoje

Nasza oferta pokoi i apartamentów to wynik pracy twórczej projektanta Szymona i zaprzyjaźnionego graficiarza BIOSMExBROCKI. Zainspirowani światowymi stolicami oraz kolekcjonowanymi przez lata planami miast, skontrastowanymi z górską owcą, (co to się jeszcze nie tak dawno pasła tuż za rogiem,) chłopaki stworzyli 14 niepowtarzalnych pokoi i apartamentów. Wybierz pokój zgodny z twoimi wymarzonymi destynacjami! Znajdziesz tu wszystko, czego możesz potrzebować podczas wyjazdu, doprawione pięknymi widokami z okien. W drogę!
Rodzaje Pokoi
  • Wszystkie
  • Apartamenty
  • Pokoje czteroosobowe
  • Pokoje dwuosobowe

Owca w Lizbonie

100 zł/osoba/noc

Podróż pocztówkowym, portugalskim żółtym tramwajem… wprost do dolnośląskiego lasu, w którym jesienią grzyby wyrastają (nie tylko) po deszczu? Takie rzeczy tylko w Owcy z Widokiem.

Owca na Olimpie

140 zł/osoba/noc

A jakby tak skusić się na wielki, grecki wypoczynek w Kotlinie Kłodzkiej? Owca na Olimpie ma dwie sypialnie, duży salon z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym oraz balkon z widokiem na Góry Bystrzyckie.

Owca w Berlinie

100 zł/osoba/noc

Zamiast wibrujących dźwięków techno, szum lasu. Ten pokój w klimacie „Królika po berlińsku” spełni oczekiwania górski wyjadaczek i wyjadaczy i zapewni Wam błogi odpoczynek po dniu pełnym przygód.

Owca w Pradze

100 zł/osoba/noc

Wchodzi do pokoju czwórka przyjaciół, a tam czeska gospoda. A do tego Owca w Pradze ma widok na las z odsłuchem na ptasie radio w letnie poranki! Myśleliśmy, że bliżej niż z Dolnego Śląska do...

Owca w Reykjaviku

100 zł/osoba/noc

Pokój jak nordyckie marzenie. Po jednej stronie okna romantyczna łąka i Góry Bystrzyckie, po drugiej stronie okna islandzka zorza polarna. Może nawet Björk zaśpiewa Wam do snu.

Owca w Nairobi

130 zł/osoba/noc

W stolicy Kenii, czy w Kotlinie Kłodzkiej, wywczas każdej szanującej się owcy przysługuje. Zapraszamy do Kotliny, gdzie w otoczeniu gór i łąk i lasu będzie można wypocząć w przytulnym pokoju inspirowanym kawałkiem Afryki Wschodniej.

Owca w Seulu

100 zł/osoba/noc

A jakby tak wybrać się na wypoczynek z południowokoreańskim akcentem? W tym pokoju wypoczniesz po wędrówkach, w towarzystwie widoku na seulskie przygody Owcy-powsinogi, co to w niejednej stolicy się pasła.

Owca we Wrocławiu

130 zł/osoba/noc

Ten apartament, w klimacie nostalgii za pobliskim Wrocławiem, ma dwie przytulne sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim), salon z rozkładanym narożnikiem i świetnie wyposażonym aneksem kuchennym oraz wszystko, czego potrzeba, by w spokoju wypocząć.

Owca w Bombaju

130 zł/osoba/noc

Poczujcie się jak w filmie rodem z Bollywood nocując w przytulnym Bombaju, pokoju z widokiem na las.

Owca w Odessie

130 zł/osoba/noc

Wypocznij w pokoju z ukraińskim klimatem. Czy to powiew odesskiej bryzy, czy bystrzyckie czyste powietrze, każdy zasługuje na oddech. Слава Україні!

Owca w Nowym Jorku

130 zł/osoba/noc

Ten pokój to spełnienie amerykańskiego snu. Dwie przytulne sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim), duży salon z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym, narożnik z funkcją spania, a do tego widoki, które nie śniły się amerykańskim wizjonerom.

Owca w Tokio

130 zł/osoba/noc

Owca w Tokio to przytulna, przestronna przestrzeń w japońskim klimacie, z dwiema sypialniami (jedna z łóżkiem małżeńskim) i dobrze wyposażonym aneksem kuchennym.

Owca w Buenos Aires

130 zł/osoba/noc

W sierpniu 1939 roku Witold Gombrowicz wsiadł na pokład statku „Chrobry”, aby odbyć podróż do wybrzeży Argentyny. Ty możesz po prostu odwiedzić Spaloną, a Buenos Aires będzie na Ciebie czekać, jak gdyby nigdy nic.

Owca w Madrycie

100 zł/osoba/noc

Ten pokój poleca się na fiestę i na sjestę. Jest tu wszystko, czego potrzeba, a do tego przepastna łąka jesienią usłana kaniami i malownicze Góry Bystrzyckie. To dopiero życie jak w Madrycie!

Rezerwuj pokój

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi wolnymi terminami, w których już nie możemy się doczekać, aby was ugościć!
Rezerwuj online!
cross