Ogród bajek

Ogród bajek położony jest na zboczu góry Toczek na wysokości 780m n.p.m. w Masywie Śnieżnika. Odwiedziny w tym magicznym zakątku to doskonały sposób na połączenie rekreacji i familijnej rozrywki.

Ogród bajek w Kotlinie Kłodzkiej stworzył  pracownik leśny Izydor Kriesten, który zaczął tam tworzyć postacie korzystając z naturalnych zasobów lasu - szyszek, kory, korzeni drzew i chrustu. Ogród powstał jako hołd dla świata baśni, a także legendarnego, wszechwładnego Ducha Gór. Obecnie można obejrzeć tam dom Ducha Gór oraz kilka postaci i domków, przedstawionych w formie wystawy plenerowej, dostępnej dla wszystkich.

Odwiedźcie Ogród bajek i poznajcie jego mieszkańców: m.in. Bolka i Lolka, Wilka i Zająca oraz Czerwonego Kapturka. Ogród jest czynny przez cały rok, z wyjątkiem 1 listopada. Czas dojścia od centrum Międzygórza zajmuje ok. 30 minut. Droga jest bardzo przyjemna, prowadzi górskimi ścieżkami i szlakami. 

hotel w górachhotel w górach

10:00- 16:00

otwarte codziennie

Dojazd z Owcy z widokiem

Jeżeli macie auto, albo bardzo lubicie długie rowerowe przejażdżki to czemu nie. Zachęcamy również aktywnego odkrywania naszej Kotliny. Ogród bajek nie jest znowu tak daleko. ?

Mapa wszystkich atrakcji

Ogród bajek nie jest miejscem które skradło Twoje serce? Przejżyj mapę wszystkich polecanych przez nas atrakcji. Na pewno znajdziesz coś co Cię zaciekawi!
Rodzaje Atrakcji
  • Wszystkie
  • Atrakcje Kotliny Kłodzkiej
  • Zabytki
Attractions - Search
W muzeum zabawek najmłodsi będą mieć tonę frajdy, a dorośli przeniosą się do beztroskich wspomnień z dzieciństwa.
Czytaj więcej
W każdą sobotę, w godzinach od 6:00 do 12:00, odbywa się w Kłodzku giełda staroci. Cóż to za pchli targ! Wydarzenie jak ze wspomnień, jak z filmów, jak z odległych światów.
Czytaj więcej
Cofnij się w czasie i odwiedź rezydencję królewny niderlandzkiej, Marianny Orańskiej.
Czytaj więcej
Przepiękny zabytek w malowniczej miejscowości.
Czytaj więcej
Są tu jacyś poszukiwacze skarbów?
Czytaj więcej
Największy park linowy w Kotlinie. Na pewno będziecie się świetnie bawić!
Czytaj więcej
Mapa Atrakcji

Nasze pokoje

Nasza oferta pokoi i apartamentów to wynik pracy twórczej projektanta Szymona i zaprzyjaźnionego graficiarza BIOSMExBROCKI. Zainspirowani światowymi stolicami oraz kolekcjonowanymi przez lata planami miast, skontrastowanymi z górską owcą, (co to się jeszcze nie tak dawno pasła tuż za rogiem,) chłopaki stworzyli 14 niepowtarzalnych pokoi i apartamentów. Wybierz pokój zgodny z twoimi wymarzonymi destynacjami! Znajdziesz tu wszystko, czego możesz potrzebować podczas wyjazdu, doprawione pięknymi widokami z okien. W drogę!
Sorry, no content found.

Rezerwuj pokój

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi wolnymi terminami, w których już nie możemy się doczekać, aby was ugościć!
Rezerwuj online!
cross