Jak dobrze dbać o siebie w duchu Slow Life?

Filozofia slow life to m.in. odpowiednie dbanie o siebie w zakresie fizycznym i duchowym. To postawienie na rozwijanie swoich pasji, a także na uchwycenie właściwego balansu pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, pomiędzy aktywnością a odpoczynkiem. W tym artykule przedstawiamy kilka podstawowych zasad dbania o siebie zgodnie z ideą slow life. Zapraszamy do lektury. 

Krótki poradnik dbania o siebie w duchu slow life

Dbanie o siebie jest niezwykle ważne. Dotyczy to nie tylko ciała, ale i ducha. Odpowiednie dbanie o siebie i swoje potrzeby przekłada się na poprawę samopoczucia oraz radość z codziennego życia. Niestety wiele osób zapętla się w obowiązkach, zmartwieniach, a także w pogoni za pieniędzmi. W ten sposób zaniedbujemy nie tylko siebie, ale również swoich bliskich. Negatywnie wpływa to na nasze relacje, a także przysparza wielu życiowych trudności. Poniżej przedstawiamy zbiór kilku podstawowych zasad dbania o siebie, które są zgodne z filozofią slow life i które warto wprowadzić do swojego życia już dziś. 

Weryfikuj przypływ informacji

Żyjemy w dobie mass mediów i każdego dnia zalewa nas nadmiar niepotrzebnych informacji. Z każdej strony atakują nas informacje, reklamy i inne komunikaty. Im ich więcej, tym trudniej o zachowanie spokoju i czystego umysłu. W związku z tym warto dokładnie przeanalizować źródła informacji, z których korzystasz, a także przepuścić je przez rygorystyczne sito. Zwiększona kontrola nad przepływem informacji sprawi, że odzyskasz czas, a także skupisz się na tym, co tak naprawdę powinno być dla Ciebie ważne. Dobrym wyborem jest m.in. zmniejszenie aktywności w mediach społecznościowych, czy też na czas pracy lub odpoczynku wyłączenie internetu. Dzięki temu możesz w stu procentach skupić się na potrzebach swoich i swoich bliskich. 

Postaw na swoje życiowe pasje

Wraz z wiekiem wielu z nas rezygnuje ze swoich pasji. Dzieje się tak między innymi dlatego, że brakuje nam na nie czasu. Pochłaniają nas życie codzienne, obowiązki służbowe, rodzinne, czy też poświęcanie wielu godzin na popularne rozrywki. W tym wszystkim wpadamy w monotonię i tracimy tę prawdziwą radość życia. Staranne pielęgnowanie swoich pasji pozwala nam na samorealizację, a także korzystnie wpływa na samopoczucie. W związku z tym nie zaniedbujmy pasji i żyjmy z pasją. To ona pozwoli nam na realizację życiowych celów i marzeń. Życie bez niej znacznie traci na kolorycie i sensie. 

Dbaj o swoją prywatność

Bardzo ważnym aspektem dbania o siebie w duchu slow life jest ochrona swojej prywatności. Należy bardzo odpowiedzialnie wpuszczać ludzi do swojego prywatnego życia, a także otaczać się tylko zaufanymi i lojalnymi osobami, które mają pozytywny wpływ na nas. W przeciwnym razie będziemy wchodzić w niepotrzebne konflikty i tracić życiową energię na utrzymywanie relacji z osobami, które nie sa tego warto. Dbanie o prywatność to także odpowiednia selekcja tego, czym dzielisz się w sieci, a także troska o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Dzięki temu można w pełni zrozumieć i poczuć slow life. 

Nie ingeruj w życie innych 

Skup się na sobie i nie ingeruj przesadnie w życie innych osób. Pewnie z doświadczenia wiesz, jak niekomfortowo czujesz się w sytuacjach, gdy inni oceniają Twoje wybory lub chcą na nie wpływać. No właśnie. W związku z tym Ty nie popełniaj tego błędu. Oczywiście są osoby bliskie, na których szczęściu szczególnie Ci zależy. Wówczas postaw na troskę i wsparcie, a także na zrozumienie. Możesz służyć im przydatną radą, jednak nigdy nie naciskaj i nie ingeruj przesadnie w ich życie. Wszystko dlatego, że przyniesie to skutek odwrotny od zamierzonego. Szanuj prywatność innych i respektuj ich wyboru. Jeżeli się z nimi nie zgadasz lub czujesz, że nie nadajesz z daną osobą na tych samych falach, to po prostu ogranicz z nią kontakty lub wyeliminuj ją z grona swoich znajomych. Zrobisz to z korzyścią dla siebie i dla niej. Bądź slow i bądź ponad to. 

Mniej znaczy więcej 

Pamiętaj o tym, że mniej często znaczy więcej. Dotyczy to wielu obszarów codziennego życia, a zasada ta jest ważnym elementem filozofii slow life. Warto rozpatrywać ją pod różnym kątem. Dotyczy to m.in. stanu posiadania materialnego. Zastanów się nad tym, czy kolejne zakupy odzieżowe dadzą się szczęście, czy są tylko nieudanym zamiennikiem, który działa przez chwilę? To samo dotyczy liczby znajomych. Byś może warto z niektórych zrezygnować, aby ze swojego otoczenia wyeliminować toksyczne znajomości. Wówczas mniej znaczy dużo, dużo więcej. Więcej radości, pozytywnych chwil i spokoju. Gdy wybierasz się na wycieczkę, to może okazać się, że zrezygnowanie z jednej atrakcji pozwoli Ci lepiej skupić się na tych najważniejszych punktach podróży. Wówczas warto zobaczyć nieco mniej, ale lepiej, niż wszystko, lecz pobieżnie. W życiu kieruj się zasadą mniej znaczy więcej i odpowiednio dbaj o siebie i swoje potrzeby. Szybko docenisz tę zmianę. 

Zadbaj o życiowy balans

Życie zgodnie z filozofią slow life to przede wszystkim zadbanie o odpowiedni balans. Ten warto znaleźć w każdym obszarze życia. Odpowiednio zarządzaj swoim czasem i rozdziel obowiązki służbowe od odpoczynku. Nie zapominaj o regeneracji, ponieważ to niezwykle ważny element codzienności. Odpoczynek sprawia, że Twój organizm się regeneruje, a Ty oczyszczasz umysł i myśli. O najwyższej jakości odpoczynek dbają właściciele Owcy z widokiem, którzy kierują się filozofią slow life. To pięknie położone miejsce w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie efektywnie odpoczniesz, a także skorzystasz z zajęć z ciałożyczliwej jogi w pięknym otoczeniu przyrody. W Owcy z widokiem zadbasz o życiowy balans i naładujesz baterie przed kolejnymi wyzwaniami. 

Bądź tu i teraz

Wiele osób o tym zapomina i żyje tym, co było lub dalekowzrocznymi planami. Dbanie o siebie w duchu slow life to skupienie się na tym, co tu i teraz. W przeciwnym razie ominie Cię wiele radości, a także niezwykłych momentów. Każdy moment w życiu jest tylko jeden i nikt go nie zwróci. Skupianie się na innych sprawach może poskutkować tym, że przegapisz najważniejsze chwile w rozwoju Twojego dziecka, szansę na miłość, czy też wyjątkowe doświadczenia związane z wizytą w danym miejscu. Bądź tu i teraz i dbaj o swoje potrzeby fizyczne oraz mentalne. Doceniaj każdą chwilę spędzaną z bliskimi, a także piękno otaczającego się świata. Na tym opiera się życie w duchu slow life. 

Postaw na jakość, a nie na ilość

W życiu należy stawiać na jakość, a nie na ilość. To prawda stara jak świat, jednak doskonale oddaje ideę dbania o siebie w duchu slow life i zbalansowanego życia. Jakość powinna otaczać nas z każdej strony. Dotyczy to przede wszystkim: zdrowego i wartościowego jedzenia, starannie dobieranych kosmetyków, jakościowej odzieży, czy też spędzanie czasu w wartościowych miejscach, które gwarantują najwyższą jakość odpoczynku i doświadczeń. W związku z tym stawiaj na starannie dobrane ekologiczne produkty od lokalnych i sprawdzonych dostawców, a także kupuj produkty od firm, które prowadzą zrównoważoną produkcję i minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne. Postaw na jakość, a nie ilość w wielu obszarach codziennego życia, a szybko przekonasz się, jak korzystnie przełoży się to na Twoje codzienne życie i radość z niego. 

Zadbaj o spokój i większy luz

Niezwykle ważne w duchu slow life jest dbanie o spokój wewnętrzny. Należy unikać zbędnego stresu. Jeżeli jakaś praca sprawia, że dzień w dzień odczuwasz stres, to negatywnie wpływa to na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a także relacje z bliskimi. Stres należy redukować, a w tym celu warto wprowadzić specjalne ćwiczenia i techniki relaksacyjne, a także kontakt z naturą. Pójście na spacer do lasu, odpoczynek na łące, czy też pływanie w jeziorze to tylko wybrane aktywności, które korzystnie wpływają na redukcję stresu i poprawiają funkcjonowanie organizmu. Dbaj o większy luz i nie przejmuj się rzeczami, na które nie masz wpływu lub które nie są warte Twojej uwagi. To właśnie slow life w czystej postaci. 

Zapraszamy do Owcy z widokiem

Serdecznie zapraszamy do Owcy z widokiem, gdzie pomożemy Ci zadbać o siebie w duchu slow life. To miejsce stworzone z myślą o osobach wrażliwych na piękno natury oraz pragnących zachować życiowy balans. Piękne otoczenie Kotliny Kłodzkiej, dobrze wyposażona biblioteczka, a także pyszne jedzenie wegetariańskie to tylko wybrane atuty Owcy z widokiem. Ponadto możesz u nas skorzystać z zajęć z ciałożyczliwej jogi prowadzonej przez Zuzę. Zapraszamy. Razem z nami zadbasz o duchowy spokój i chwilę wytchnienia. Stawiamy na slow life, a Ty?

Spis Treści
Sorry, no content found.