Połączenie z naturą: jak joga pomaga nawiązać głębszą relację z otoczeniem

Nie od dziś wiadomo, że joga daje wiele korzyści osobom, które regularnie ją praktykują. Tak naprawdę to doskonały sposób na odnalezienie harmonii organizmu, wyciszenie się i odnalezienie samego siebie. Ćwiczenia jogi wzmacniają organizm oraz zwiększają pewność siebie. Warto również zwrócić uwagę na to, że starannie prowadzone zajęcia jogi na świeżym powietrzu pozwalają na nawiązanie głębokiej relacji z otaczającą Cię naturą. 

Joga korzystnie wpływa na jakość życia 

Od lat joga cieszy się rosnącą popularnością wśród osób świadomych swojego zdrowia i poszukujących życiowej równowagi. Stawiają na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Regularne praktykowanie jogi korzystnie wpływa na jakość Twojego życia. Ćwiczenia to tylko jeden z aspektów. Ludzie decydujący się na jogę stopniowo zmieniają swoje życie na wielu płaszczyznach. Obserwuje się u nich odejście od złych nawyków, w tym zrezygnowanie z papierosów i dużych ilości alkoholi. Do tego dochodzi zmiana diety i życiowe zwolnienie. To wszystko przekłada się na zdrowy styl życia i przeżywanie go w wersji slow, skupiając się na tym co najważniejsze. Dzięki jodze znajdziesz odpowiednią równowagę życiową między pracą i relaksem. W dużym skrócie joga pozwoli Ci cieszyć się życiem i nie zwariować. Czy to nie wystarczające powody do tego, aby ją praktykować?

Wsparcie w dolegliwościach zdrowotnych 

Odpowiednio prowadzone zajęcia jogi pomagają w walce z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi. Korzystnie przekłada się m.in. na spokój psychiczny i wyciszenie się. Ćwiczenia stymulują równowagę organizmu i wzmacniają go w wielu obszarach. Dzięki temu można redukować dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, bólami zwyrodnieniowymi czy też łagodzić objawy wielu chorób przewlekłych. To nieocenione wsparcie dla prowadzonej farmakoterapii i innych stosowanych metod leczenia. Nic dziwnego, że wielu renomowanych specjalistów rekomenduje wdrożenie jogi do swojej codzienności. 

Spokój i harmonia, których poszukujesz

Zajęcia jogi pozwalają na osiągnięcie pożądanego spokoju i wprowadzenie do swojego życia harmonii. Wielu z nas ma z tym trudności. Obecnie często gonimy za kolejnymi taskami w pracy i dążymy do tego, by mieć więcej i osiągać więcej. Niestety w tej pogoni często zapominamy o sobie, swoich potrzebach i najważniejszych wartościach. Praktykowanie jogi pomoże Ci w złapaniu dystansu do codzienności i spojrzenie na nią z innej perspektywy. Wyciszenie się i harmonia pozwalają na zrozumienie samego siebie i zagłębienie się w swoje uczucia. To chwila dla Ciebie, w której liczysz się tylko Ty i Twoje potrzeby. Właśnie dlatego joga towarzyszy tak wielu świadomym osobom i praktykują ją w różnych okolicznościach przyrody. 

Zajęcia dla osób w każdym wieku 

Dużym atutem jogi jest to, że przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Nie ma tu dolnych i górnych limitów. Warto postawić na dedykowane zajęcia dla danej grupy, aby maksymalnie doświadczyć korzyści związanych z regularnymi ćwiczeniami. Doskonale sprawdzi się to zarówno wśród nastolatków, osób w kwiecie wieku, jak i seniorów. To świetny sposób na połączenie aktywności fizycznej i spędzenie czasu w dobrym towarzystwie. Właśnie dlatego na zajęcia z jogi decydują się nawet grupki przyjaciół, choć oczywiście podczas zajęć należy zamknąć się w swoim małym świecie. Tylko w ten sposób można zrozumieć i wykorzystać jogę w stu procentach. 

Nawiąż głęboką relację z otoczeniem 

Zajęcia z jogi to doskonały sposób na nawiązanie głębokiej relacji z Twoim otoczeniem. Niezależnie od tego, gdzie się odbywają. W okresie letnim świetnym miejscem do praktykowania jogi jest łono natury. Można robić to zarówno w miejskim parku, na łące poza miastem, na plaży, jak i w malowniczej scenerii gór. Joga skupia się głębokim oddychaniu i napełnianiu organizmu pozytywną energią. Praktyka pozwala poczuć otaczającą naturę, doświadczyć jej w najczystszej postaci oraz nawiązać z nią wyjątkową relację. Podczas zajęć skupiasz się na tym, co Cię otacza i tak naprawdę jest w życiu ważne. 

Małe rzeczy mogą dać wiele radości, jeżeli potrafimy się na nich skupić. Niestety życiowy pęd coraz bardziej ogranicza nam tę możliwość i blokuje tę umiejętność. Joga jest odpowiedzią na poszukiwania relacji z naturą i na odcięcie się od codzienności. Właśnie dlatego warto na nią postawić tu i teraz. Najlepszym dniem na rozpoczęcie swojej przygody ze świadomą jogą jest właśnie dziś. Nie będzie lepszego momentu. 

Ukojenie i ucieczka od miejskiego zgiełku

Każdy z nas powinien postawić na regularny wypoczynek. Ten powinien być niczym niezakłócony, aby zadbać o jego wysoką jakość. W tym celu warto uciec od miejskiego zgiełku na łono natury. Czasem wystarczy nawet krótka wycieczka poza miasto z wykorzystaniem roweru lub komunikacji miejskiej. Z pewnością wielu z nas nie jest świadomym tego, jak wiele pięknych miejsc znajduje się w naszej najbliższej okolicy. Jeżeli masz przestrzeń na dłuższy urlop, to poszukaj lokalizacji nieco dalej. Wiele możliwości spędzania wolnego czasu daje wypad do Kotliny Kłodzkiej. To piękne górskie tereny, które nie są skażone ingerencją człowieka. Pozwalają na ucieczkę od miejskiego zgiełku oraz znalezienie ukojenia i niezbędnej w życiu równowagi. Prawdziwą perełką Kotliny Kłodzkiej i Gór Bystrzyckich jest Owca z widokiem, czyli piękny obiekt hotelowy z duszą schroniska. To miejsce dla osób, które poszukują własnego ja, spokoju i chętnie postawią na pełne obcowanie z naturą w wersji slow. 

Ciałożyczliwa joga na łonie natury 

Owca z widokiem to miejsce, w którym możesz postawić na praktykę ciałożyczliwej jogi na łonie natury. Zajęcia prowadzone są przez wyjątkową joginkę Zuzę, która doskonale wie, jak złapać balans i nawiązać głęboką relację z otaczającą naturą. Zuza zadba o Twoje potrzeby duchowe i fizyczne, a zajęcia prowadzone na łonie natury dadzą Ci wyczekiwane ukojenie. W Kotlinie Kłodzkiej odpoczniesz od miejskiego gwaru, zanieczyszczeń i związanych z tym problemów. To wszystko w trybie slow life i z możliwością docenienia tego, co Cię otacza. Tak naprawdę powinniśmy być wdzięczni za to, co mamy i czego doświadczamy. Każda chwila jest wyjątkowa i nie wolno tego nie doceniać. Z ciałożyczliwą jogą pokochasz siebie i to, co masz. Nie zwlekaj i już postaw na praktykowanie jogi, która da Ci wiele korzyści. 

Zapraszamy w owcze progi

Jeżeli chcesz nawiązać głęboką relację z otaczająca przyrodą i poczuć jej piękno, to zachęcamy do odwiedzenia naszych owczych progów. Zadbamy o Twoje potrzeby duchowe, emocjonalne i fizyczne. Nasz zespół przygotuje wspaniałe posiłki wege w oparciu o lokalne produkty i dobra natury. To wszystko w trybie slow life. Nasze przestrzenie zostały stworzone z myślą o największych estetach. Prestiżowe warunki hotelowe przygotowano w obiekcie o duszy górskiego schroniska. To wyjątkowe doświadczenie dla najbardziej wymagających i świadomych swoich potrzeb gości. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pakietami pobytowymi i odwiedzenia Owcy z widokiem. To miejsce, gdzie znajdziesz ukojenie, złapiesz życiową równowagę i będziesz praktykować ciałożyczliwą jogę w pięknych okolicznościach przyrody. 

Spis Treści
Sorry, no content found.