Restauracja

Gotujemy sezonowo, kreatywnie, bezmięśnie i smacznie: tak żeby człowiek był syty, a i owca cała. Jesteśmy jedyną w 100% wegetariańską restauracją w tej części Sudetów. Jeśli chcecie zjeść w pełni roślinny, wegetariański albo zwyczajnie pyszny obiad w Kotlinie Kłodzkiej, zajrzyjcie do Owcy z widokiem, jedynej takiej bezmięsnej kuchni dla mięsożerców.

Kiedy jesteśmy otwarci?
Niestety, ale z powodu ekonomicznego kryzysu restauracja nieczynna do odwołania.
Zobacz menu

Śniadania

Kto nas odwiedza, ten z czułością wspomina śniadania. Nie da się inaczej, bo hasło, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, wzięliśmy sobie do serca. Dzień zaczynamy od sycącego wege bufetu, pod którego obfitością uginają się stoły.

Kuchnia wegetariańska

Menu Owcy z widokiem jest wegetariańskie, z wegańskimi opcjami. Jemy roślinnie, sezonowo i na bogato. To się nazywa owca na wypasie!

Pyszna kawa

Nie tylko jedzeniem człowiek żyje. Jest też kawa – nie dość, że dobra, to jeszcze z najpiękniejszym widokiem w okolicy, tuż pod szczytem góry Jagodna.

Nasze specjały

W sezonowym menu znajdziesz takie pyszności jak: Beyond Burger, domowe pierogi w trzech odsłonach, penne z grzybami, popisowe bataty z sosem chałwowym czy naleśniki smakujące dokładnie tak, jak powinny smakować naleśniki latem.

Przestrzeń wspólna

Nie samym jedzeniem człowiek żyje, chociaż czasem bardzo by chciał. Z uroków Owcy z widokiem możecie korzystać na wiele sposobów. Jest miejsce na zaszycie się w samotności i jest przestrzeń na współbycie. Mamy tu biblioteko-księgarnię z fascynującymi tytułami wprost z naszej prywatnej kolekcji, taras z leżakami, piękną salę stylizowaną na dawne schroniska górskie i wiele więcej niespodzianek, które odkryjecie na miejscu.
Istnieje możliwość wynajęcia sali przez grupę poza godzinami jej otwarcia. 
Skontaktujcie się z nami w tej sprawie.

Wydarzenia kulturalne

Kultura może być wszędzie tam gdzie Ty, nawet jeśli jesteś 765 m n.p.m!

Twórcze spotkania

Tworzymy otwartą, żywą przestrzeń, zapraszającą nie tylko do prywatnego wypoczynku, ale i spotkań twórczych/biznesowych/warsztatowych.

Aktywności

Skorzystaj z naszej mapy atrakcji i wybierz się na wycieczkę. Zostań na miejscu i leż w trawie licząc chmury na niebie. Zapisz się na jeden z organizowanych przez nas weekendów z jogą albo zarezerwuj prywatne zajęcia jogi tylko dla siebie!

Księgarnia

Nie masz ze sobą ulubionej książki? Nic straconego! Skorzystaj z autorskiego wyboru tytułów w naszej owczej księgarnio-bibliotece i udaj się do świata fantazji.

Dla najmłodszych

Dzieciaki mają u nas wakacje z prawdziwego zdarzenia. Jest tu miejsce na przygody i harce od rana do wieczora, bez względu na pogodę. W lecie na okolicznych łąkach można organizować puszczanie latawców, rzuty podkową na odległość, grę w boule i podchody. W zimie można zjeżdżać na sankach, urządzać bitwy na śnieżki albo zbudować igloo – serio.
Nawet maluchy poradzą sobie z trasą na Górę Jagodną oraz do schroniska. Tam z kolei naprawdę warto wrzucić do małego brzucha najpyszniejsze na świecie racuchy z jagodami.

Kącik zabaw

Na słotę, na nudę i na muchy w nosie znajdzie się u nas kącik zabaw z klockami Lego Duplo i drewnianą kolejką.

Gry planszowe

Przepis na leniwy wieczór dla całej rodziny? Planszówki. W Owcy z widokiem mamy ich całe naręcze.

Krzesełko do karmienia

Każda, nawet najmniejsza osoba, naje się u nas wygodnie.

Taras z leżakami

Jak łapać słońce to na naszym tarasie, na jednym z super wygodnych leżaków. To obowiązkowy punkt do odhaczenia na mapie Owcy z widokiem.
cross