Zdrowy styl życia: połącz ciałożyczliwą jogę, slow life i wyjdź czasami z domu

Obecnie świadomość społeczeństwa w obszarze zdrowego stylu życia wzrasta. To bardzo pożądany trend. W pogoni za sukcesem i dobrami materialnymi bardzo łatwo się zatracić. Oczywiście spokój finansowy jest niezwykle ważny, jednak w tym wszystkim powinno być miejsce na dbanie o własne potrzeby i samorozwój. Warto nieco zwolnić i wdrożyć do swojej codzienności ideę slow life. Wyjdź z domu i doceń to, co znajduje się wokół Ciebie. Jak to zrobić?

Zdrowy styl życia to szerokie pojęcie 

Zdrowy styl życia to coś znacznie więcej niż tylko starannie dobrane posiłki. Tak naprawdę w tym pojęciu mieści się wiele aspektów naszego codziennego życia. Przede wszystkim to zwracanie uwagi na każdy detal, w tym m.in.: odpowiednią jakość i ilość snu, pełnowartościowy wypoczynek, dbanie o równowagę psychiczną, kultywowanie aktywności fizycznej, redukowanie codziennego stresu, zdrowa dieta i wiele więcej. Tylko połączenie tych wszystkich aspektów może dać satysfakcjonujące efekty w postaci poprawy komfortu życia i zadowolenia z niego. Osoby żyjące zdrowo osiągają lepsze wyniki w pracy i budują trwalsze i szczęśliwsze relacje z innymi osobami. Jednocześnie są bardziej odporne na różnego rodzaju infekcje i zagrożenia. Właśnie dlatego, warto sumiennie i krok po kroku wdrażać zdrowy styl życia do swojej codzienności. Z czasem stanie się to rutyną i jedynym słusznym sposobem na życie. Jak to robić?

Starannie dobrana dieta

Jednym z aspektów zdrowego i zbalansowanego życia jest starannie dobrana dieta. Ta powinna być bezpośrednio dopasowana do potrzeb i stanu zdrowia danej osoby. Optymalnie, jeżeli jest bogata w świeże warzywa i owoce oraz produkty nieprzetworzone. Warto eliminować z diety niezdrowe tłuszcze oraz produkty wysoko przetworzone i typu fast food. Ponadto z diety warto wyeliminować wszelkiego rodzaju używki, w tym m.in.: papierosy, alkohol i inne substancje psychoaktywne. W ramach idei slow life warto stawiać na produkty pochodzące od lokalnych dostawców, dzięki czemu wspiera się małe biznesy i czerpie pełnymi garściami z własnych tradycji kulinarnych. 

Równowaga psychiczna

Niestety wiele osób pomija bardzo ważny aspekt zdrowego stylu życia, czyli równowagę psychiczną. Ta powinna iść w parze z dbałością o kondycję fizyczną. Właśnie dlatego warto postawić na wyciszenie i poszukanie własnej spokojnej oazy. W natłoku codziennych obowiązków i oczekiwań trudno o równowagę psychiczną. Każdy od nas wymaga i chcemy być coraz lepsi. Napędzani konsumpcjonizmem zapominamy o tym, co tak naprawdę ważne, czyli o sobie i swoich bliskich. Cierpią na tym relacje międzyludzkie oraz nasze zdrowie psychiczne. W poszukiwaniu równowagi psychicznej warto udać się na łono dzikiej natury i ją poczuć. Z dala od zgiełku miasta i tasków w biurze. Złap chwilę oddechu i postaw na siebie. To najlepsza inwestycja, jaką możesz poczynić. 

biegówki narty w górach

Aktywność fizyczna 

W trosce o dobre samopoczucie i zdrowy styl życia rekomenduje się wprowadzenie do codzienności aktywności fizycznej. Ta powinna być dopasowana do możliwości danej osoby. Dla jednych będzie to regularne bieganie lub jazda na rowerze, a jeszcze innym osobom wystarczą regularne spacery. Niezależnie od tego, na co postawisz, ruch jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Pozwala utrzymać organizm w odpowiedniej kondycji i sprawia, że wszystko pracuje w nim, jak w szwajcarskim zegarku. Zapominając o aktywności fizycznej, zapominasz o sobie. Nie bagatelizuj tego, a szybko docenisz to, co może dać Ci wyjście z domu. Świat od razu staje się piękniejszy i nie potrzeba do tego wiele. 

Samorozwój duchowy i emocjonalny 

Bez dwóch zdań każdemu rekomendujemy samorozwój duchowy i emocjonalny. Bez tego nasze życie jest niepełne. Rozwój duchowy ma niezwykle ważne znaczenie dla odnalezienia sensu swojego życia i motywacji do dalszego działania. To nie tylko aspekty religijne, ale również doświadczanie kultury i sztuki. Każdy powinien znaleźć indywidualną metodę dążenia do samorealizacji na tym polu. Równolegle do tego dbaj o rozwój emocjonalny. To m.in. docenienie piękna, które Cię otacza. Niestety pościg za doczesnością sprawia, że jesteśmy coraz mniej czuli. Powoli zamieniamy się w bezduszne roboty. Im szybciej zejdziemy z tego kursu, tym lepiej. Postawmy na siebie i pełne odczuwanie. Tylko w ten sposób możemy zadbać o pełnie szczęścia i czerpanie z życia garściami. Idealnie poczujesz to, żyjąc w duchu slow life. 

Ciałożyczliwa joga

Ciekawą aktywnością, która pomaga w odzyskaniu spokoju i znalezieniu własnego ja, jest ciałożyczliwa joga. To joga prowadzona z pewnym dystansem, która pozwala na spojrzenie na swoje życie w inny sposób. Pozwala na polubienie swojego ciała i życia. Na macie podczas zajęć złapiesz niezbędny luz i pokochasz samą siebie. Doskonałe zajęcia z ciałożyczliwej jogi prowadzi Zuza, czyli osoba współodpowiedzialna za Owcę z widokiem w Kotlinie Kłodzkiej. To miejsce, w którym możesz postawić na slow life w oparciu o najważniejsze życiowe wartości. Owca z widokiem to doskonałe miejsce do ucieczki przed zgiełkiem miasta i do doświadczenia zdrowego stylu życia na łonie dzikiej i pięknej przyrody, która jeszcze nieskalana jest ręką człowieka. 

Poszukiwanie równowagi w otoczeniu przyrody 

Zdecydowanie w poszukiwaniu życiowego balansu pomaga obcowanie z przyrodą. Nawet mała ucieczka za miasto pozwala na złapanie wystarczającego dystansu. Poznaj swoją okolicę. Jesteśmy przekonani o tym, że w niedalekiej odległości od Twojego miejsca zamieszkania znajdują się piękne parki, lasy, jeziora i rzeki. Weź koc, kanapki, herbatę i dobrą książkę. W wybrane miejsca z powodzeniem dotrzesz na rowerze lub z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Postaw na slow life w otoczeniu przyrody i delektuj się nią. Taki dzień pozwoli Ci odnaleźć równowagę, której potrzebujesz. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę w Owcy z widokiem, gdzie przygotowaliśmy dla naszych gości unikalne pakiety pobytowe. 

Wyjątkowe doświadczenie wypoczynku w Owcy z widokiem 

Owca z widokiem to miejsce stworzone przez osoby, które na co dzień wyznają filozofię slow life. Przygotowaliśmy je z myślą o wszystkich, którzy poszukują ukojenia i spokoju. Oferujemy wyjątkowe doświadczenia związane z wypoczynkiem, obcowaniem z przyrodą, kulturą, kuchnią oraz ciałożyczliwą jogą. U nas poczujesz się jak w domu, który chcesz stworzyć. Zwolnisz, naładujesz akumulatory i przewartościujesz swoją codzienność. Owca z widokiem to miejsce stworzone z myślą zarówno o całych rodzinach, grupkach przyjaciół, jak i singlach. Każdy poczuje się u nas doskonale i już nasza w tym głowa. Zapraszamy do naszych owczych klimatów w Kotlinie Kłodzkiej, czyli prawdziwej perełce Polski Południowej. 

Postaw z nami na życie w trybie slow i doceń to co masz

Zachęcamy do zapoznania się z możliwością spędzenia czasu w Owcy z widokiem w trybie slow. Pomożemy Ci docenić to, co masz i co Cię otacza. Z nami zapomnisz o codziennych obowiązkach, pracy i troskach. Przekonasz się, że wiele z nich nie jest warte Twoich zmartwień i czasu. Połączysz ciałożyczliwą jogę, slow life i spacery medytacyjne po pięknych Górach Bystrzyckich. Zapraszamy do kontaktu z załogą Owcy z widokiem i postawienia na zdrowy styl życia w naszym otoczeniu. Do zobaczenia. 

Spis Treści
Sorry, no content found.